Przewrotne życzenia noworoczne

🍾 Proponuję, aby inspiracją dla noworocznych życzeń byli dla nas politycy. Obyście w 2022 słuchali bliskich z taką uwagą, jak Pegasus słucha opozycji i niech oficer was podsłuchujący straci pracę za niefektywność, bo wasze sumienia będą czyste jak sumienie ministry Semeniuk! Niech wasze hasła do e-maila będą silniejsze niż te ministra Dworczyka, a wasza kreatywność w ich częstym zmienianiu dorówna tej, z jaką premier odpowiada na pytanie o cenę chleba!
 
🍾 Składajcie obietnice, że wszystko będzie dobrze, z łatwością Sasina, ale dotrzymujcie ich z wytrwałością, z jaką Ziobro zmienia remizy strażackie w lokalne centra walki z przestępczością! Pomagajcie przyjaciołom tak hojnie, jak minister Czarnek rozdaje punkty polskim czasopismom, ale mówcie im prawdę w twarz z odwagą, z jaką poseł Mularczyk żąda reparacji od Niemiec! Życzcie sobie uśmiechu szczerego jak uśmiech Suskiego i umysłu lotnego jak umysł kogoś innego!
 
🍾 W roku 2022 zachowajmy taki spokój ducha, kiedy wszystko wokół się wali, jaki odnalazł pod pierzyną 13 grudnia 1981 roku Jarosław Kaczyński. Życzmy sobie zaufania, jakie mają posłowie PiS, gdy składają in blanco podpisy pod projektami ustaw, i zdolności do przekucia każdej porażki w zwycięstwo, jak w przypadku 1:27. Czujmy się bezpiecznie, jak zwierzęta futerkowe otoczone opieką przez lewicę, a miłość, której będziemy doświadczać, niech będzie tak ślepa jak miłość prawicy do “żołnierzy wyklętych”.
 
🍾 Niech inspirują nas do życzeń także zreformowane przez PiS instytucje. Dotrzymujcie tajemnicy jak Maciej Nawacki, gdy bronił list do neo-KRS przed ujawnieniem, i lekceważcie hejt tak łatwo, jak Trybunał Konstytucyjny Julii Przyłębskiej lekceważy logikę. Miejcie w sobie jednocześnie skromność tejże Julii, która bez wahania mówi, że dodanie jej nazwiska do nazwy „TK” jest afrontem.
 
🍾 Życzmy sobie takiego kamuflażu w czynieniu dobra pod przykrywką zła, jaki miał prokurator Piotrowicz w PRL. A nade wszystko niech dana nam będzie choć część przekonania o swoim wewnętrznym i zewnętrznym pięknie, jakie posiada Krystyna Pawłowicz.
 
🍾 Niech przykładem świeci nam także prezydent. Miejcie zawsze szczęście spotkać na ulicy zwykłego człowieka, który pomoże wam podjąć właściwą decyzję, która niby powinna być oczywista w świetle waszego wykształcenia, ale jednak nie jest!
 
🍾 Zapominajcie o tym, co podłe, z taką łatwością, z jaką prezydent zapomina o PRL-owskiej karierze powoływanych przez siebie sędziów. Dostrzegajcie potencjał życzeniowy płynący z jego nazwiska: w tańcu i na meczu życzcie sobie beztroski Dudy-prezydenta, w rozwoju kariery strategii Dudy-szachisty, a tym, którzy noszą, wąsa przystrzyżonego jak wąs Dudy-związkowca. I bądźcie twardzi, gdy przyjdzie czas.
 
🍾 Niech nadzieją natchnie nas Telewizja Polska. We flircie życzmy sobie zalotnego spojrzenia Danuty Holeckiej i siły odpędzania złych duchów, jaką ma jej grymas. Miejmy podziw dla znajomości języków obcych, jaki TVP wyraża wobec Donalda Tuska. Tym, którzy tworzą fikcję, życzmy wyobraźni paskowego „Wiadomości”, tym, którzy szukają prawdy – determinacji i budżetu komisji smoleńskiej (ale innego efektu).
 
🍾 W życiu i w sporcie gnajmy za marzeniami nawet na inny kontynent, jak Paolo Sousa, ale nie traćmy zdrowego rozsądku Zbigniewa Bońka. Narciarzom na stoku życzmy rumieńca ministra Ziobry z najtrudniejszych konferencji prasowych i gogli tak nieprzenikliwych dla promieni UV jak okulary prokuratora Święczkowskiego.
 
🍾 Nam wszystkim trafień w totka, ile aut elektrycznych obiecanych, a pudeł, ile rzeczywiście wyprodukowanych! Poświęcenia w treningu równego temu, z jakim radna Szewczyk odpędzała ideologię LGBT „Bogurodzicą”! I oby wysokie mandaty omijały nas w 2022 tak jak Złota Piłka Lewandowskiego.
 
🍾 Powodzenia w finansach i dbaniu o siebie! Niech inwestycje wam rosną bardziej niż ceny gazu, a waga niknie w oczach jak zagraniczne inwestycje w Polsce! Nadziei i wiary, z jaką Adam Glapiński podchodzi do przyszłości złotego! Skrupulatności w liczeniu, jaką posiadł Janusz Piechociński, ale by ceny świń już nie spadały! I aby “Polski ład” nie wprowadził całkowitego bałaganu!
 
🍾 Najważniejsza jest rodzina, dlatego wujków i siostrzeńców jak z wykradzionych rządowych e-maili! Szczęścia w małżeństwie tyle, ile obiecanego bursztynu na Mierzei Wiślanej, a pecha tyle, ile rzeczywiście wykopanego. Wigoru jeszcze większego niż ten, z którym premier Kaczyński buduje Międzymorze!
 
🍾 Abyście umieli swoim partnerom przyznać się do błędu tak otwarcie, jak Kukiz gratulował prezydentowi za weto nad “lex TVN”, za którym sam głosował. Prawcie sobie komplementy tak kwieciste, jak odpowiedzi premiera w sprawie podsłuchów, i bądźcie odporni na stres jak on jest odporny na pytania uszczegóławiające.
 
🍾 Niech choroba was omija jak posłowie opozycji kluczowe głosowania, a gdy już was dopadnie, wracajcie do zdrowia z szybkością Jacka Kurskiego! Niech zwolennicy szczepień będą przekonujący jak kurator Nowak promująca „Dziady”, a celebryci zniechęcają do szczepień z takim skutkiem, jak ona zniechęciła do oglądania tego spektaklu!
 
🍾 Życzmy sobie, aby słowem roku 2022 nie były omikron, inflacja ani polexit. Aby gwiazdki na świątecznym plakacie kojarzyły się tylko ze światłem w ciemności i by solidarność z karpiem nie zagrażała polskiemu katolicyzmowi. I najważniejsze – abyśmy wszyscy na pytanie o pandemię mogli za rok odpowiadać, jak kardynał Dziwisz Piotrowi Kraśce.
 
Do siego roku!

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *